تمامي مطالب موجود در اين سامانه از وب سايت هاي ديگر و بدون دخالت انساني جمع آوري شده , لذا تمام مسئوليت آنها بر عهده وب سايت منبع ميباشد. مطالب مغاير با قوانين جمهوري اسلامي ايران را از طريق بخش تماس با ما به ما اعلام کنيد.


تازه ترین مطالب
تبلیغات


کتاب خوندن  

فواید کتاب خوندن :
کتاب خوندن باعث جلوگیری از آلزایمر میشه .
با کتاب خوندن همیشه در حال یادگیری چیزهای جدید هستین .
کسانی که کتاب میخونن به احتمال زیاد ورزش میکنن واجتماعی تر هستن .
کتاب خوندن استرس رو از بین میبره و حالت رو بهتر میکنه .
کتاب درمانی کنید به طوری که با خوندن کتاب میتونیم تجربیات گذشته رو زنده کرده واز یک بعد جدید بهشون نگاه کنیم .

ادامه مطلب  

 

باز هم مدرسه نمایشگاه کتاب گذاشته. یکی از تفریحاتم این است که هر زنگ تفریح بروم دور میز کتاب ها بچرخم و به بچه ها بگویم : " این کتاب و بخر. عاالیه" .. "اون رو من خوندم..بد نیست"
دلم نمیخواهد پولشان بابت کتاب های ناجالب حرام بشود و از طرفی از دیدن کتاب های خوبی که قبلا خوانده ام به وجد می ایم و دلم میخواهد همه آن را بخوانند.
 

ادامه مطلب  

روز کتاب و کتابخوانی  

آنجا که کتاب ها را میسوزانند,انسان ها را نیز خواهند سوزاند:هاینریش هاینه
جامعه وقتی فرزانگی و سعادت می یابد که خواندن کار روزانه اش باشد:سقراط
خوشبخت کسی است که به یکی از این دو چیز دسترسی دارد:یا کتاب های خوب یا دوستان کتابخوان:ویکتور هوگو.
اتاق بدون کتاب مانند جسم بی روح است:سيسرو.
روز کتاب و کتابخوانی مبارک باد
#به دوستانمان کتاب هدیه کنیم
 

ادامه مطلب  

 

فواید کتابخوانی اگر یک جلد کتاب بخوانید ممکن است به کتاب خواندن علاقه مند شوید.اگر دو جلد کتاب بخوانید حتما به کتاب خواندن علاقه مند می شوید.اگر سه جلد کتاب بخوانید به فکر فرو می روید.اگر چهار جلد کتاب بخوانید در خلوت با خودتان حرف می زنید.اگر پنج جلد کتاب بخوانید سیاهی ها را سفید و سفیدی ها را سیاه می بینید.اگر شش جلد کتاب بخوانید نسبت به خیلی عقاید و نظرات بی باور میشوید و به توده های مردم و باورهایشان خشم می گیرید.اگر هفت جلد کتاب بخوانید ک

ادامه مطلب  

سخنان بزرگان درباره اهميت کتاب و کتاب خواني  

سخنان بزرگان درباره اهمیت کتاب و کتاب خوانی
 
 
 
آیت الله خامنه ای: - لازم است که مردم را کتاب خوان بکنیم؛ اما از این واجب‏تر، آن است که استعداد نویسندگى را در بین مردم پیدا کنیم و تولید کتاب بکنیم. - امروز کتابخوانى و علم‏آموزى، نه تنها یک وظیفه‏ى ملى، که یک واجب دینى است. - براى یک ملت، خسارتى بزرگ است که افراد آن، با کتاب سر و کارى نداشته باشد.

ادامه مطلب  

معرفی کتاب  

نام کتاب : من و کتاب نوشته : رهبر جمهوری اسلامی ایران حضرت آیت الله عظمی سید علی خامنه ای گرد آورنده : دفتر برنامه ریزی انتشارات سوره مهر سال نشر 1386اگر تعداد کتاب زیاد شد ، اگر عنوان کتاب زیاد شد ، اگر کتاب در همه ی موضوعات مورد نیاز بود، اگر مردم توانستند سوالها و استفهام هایشان را در کتاب بیابند و به کتاب مراجعه کنند ، یک عالم دیگر و ماجرای دیگری خواهد شد ! هرجا که با کتاب سر و کاری هست ، می بینید که از لحاظ کیفیت روحی و وضع فکری ، نسبت به آن جای

ادامه مطلب  

نمایشگاه کتاب  

هم زمان با هفته کتاب و کتابخوانی، نمایشگاهی از کتاب های تازه و همچنین کتاب های کم خواننده با انتخاب اعضا از ردیف کتای های نوجوان انتخاب و به نمایش گذاشته شد، همچنین از دیگر برنامه های هفته کتاب نیز می توان به مسابقه چراغ مطالعه و آغاز طرح سفیران کتاب برای اعضا اشاره نمود.

ادامه مطلب  

کتاب خوان ماه  

کتاب خوان ماه چیست ؟
هر ماه چهار عنوان کتاب از سوی معاونت توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در قالب طرح «کتاب‌خوان ماه» از میان کتاب‌های منتشر شده در سال 94 و 95 در موضوعاتی همچون: سبک زندگی ایرانی اسلامی، کتاب‌های متناسب با مناسبت‌‎های ملی و مذهبی و همچنین عناوین جذاب در حوزه کودک و نوجوان، در موضوعات و مناسبت‌های مختلف انتخاب و معرفی می‌شوند تا ضمن ترویج فرهنگ کتابخوانی، برخی معضلات فرهنگی و اجتماعی نیز با م

ادامه مطلب  

تلنگر  

 
در دنیای کتاب ها، قاعده ساده نانوشته ای وجود دارد که بسیاری بر درستی آن تأکید دارند. این امر، تلنگری است قابل تأمل به وضع نه چندان شایسته فرهنگ ما؛ اینکه:
نیمی از کتاب هایی که نوشته می شود، چاپ نمی شود.
نیمی از کتاب هایی که چاپ می شود، خریده نمی شود.
نیمی از کتاب هایی که خریداری می شود، خوانده نمی شود.
نیمی از کتاب هایی که که خوانده می شود، فهمیده نمی شود.
نیمی از کتاب هایی که که فهمیده می شود، عمل نمی شود

ادامه مطلب  

کتاب دوم  

دیروز در تاریخ ۲۶/۸/۹۵ مجوز کتاب آن سوی فریاد صادر شد بعد از آماده شدن طرح جلد به صورت تعداد کم روبه چاپ می‌رود.
کتاب آن‌سوی‌فریاد به صورت شعر نو (آزاد) نوشته شده که از واژه‌های اصیل فارسی استفاده شده و هیچ‌گونه واژه‌ی بیگانه در او جای داده نشده است.
این کتاب دوم بعد از کتاب فریادی آرام هست به نوشته‌ی محمدرضا امیدی(بهزاد).
ناشر،انتشارات اهوراقلم هست–دزفول

ادامه مطلب  

نوشته ای از جنس کتاب  

دیشب کتاب های دوران دانشگاه رو درآوردم تا یه نگاهی بهشون بندازم...صفحه اول همه کتاب هام این جمله رو نوشته بودم:
" آینده از آن کسی است که به زیبایی رویاهایش معتقد است"
یادش بخیر چقدر باانگیزه درس میخوندم..دلم واسه تحصیل تنگ شده...واسه بوی کتاب..هیچ وقت هیچی مثل کتاب خوندن منو به تفکر و تامل وا نداشته...پس با این حساب خیلی وقته تامل عمیق پیرامون خیلی از مسائل نداشتم...واسه همینه هنگم...گیج میزنم...تو رویا غرق شدم..حس پوچی دارم...
 5 تا کتاب تخصصی و دو تا

ادامه مطلب  

محصولات ما  

این بخش از وبلاگ برای خود من یعنی سید امیر علی جعفری مدیر وبلاگ درست شده است 
لطفا  اگر کتاب آ شپزی می خواهید اسم خوتان را بنویسید و بگویید که کتاب چند صفحه ای می خواهید
کتاب 10 صفحه ای       3500 هزار تومان
کتاب 12 صفحه ای        4000 هزار تومان
کتاب 13 صفحه ای         4500 هزار تومان
کتاب 14صفحه ای          5000 هزار تومان

ادامه مطلب  

کتاب و کتاب خوانی از منظر مقام معظم رهبری  

 
رهبر معظم انقلاب حضرت آیت اللّه درباره وضعیت کتاب و کتاب خوانی در کشور، دردِ دل ها و رهنمودهایی دارد که راه گشا و شنیدنی است. ایشان در این زمینه می فرمایند: «من هر زمانی که به یاد کتاب و وضع کتاب در جامعه خودمان می افتم، قلبا غمگین و متأسف می شوم. این به خاطر آن است که در کشور ما به هر دلیلی که شما نگاه کنید، باید کتاب اقلاً ده برابر این میزان، رواج و توسعه و حضور داشته باشد. اگر به دلیل پرچمداری تفکر اسلامی و حاکمیت اسلام به حساب بیاورید، این

ادامه مطلب  

تبریک هفته کتاب  

با سلام شروع هفته ی کتاب رو به تمامی هموطنانم تبریک میگم برنامه های کتابخونه مهتاب تو این هفته عبارتند از مسابقه نقاشی با موضوع کتاب وکتابخوانی 2-مقاله نویسی در مورد کتاب وکتابخوانی بازدید مدارس ضمناً24آبان به مناسبت روز کتاب ثبت نام در تمامی کتابخانه های عمومی به صورت رایگان صورت می گیرد.

ادامه مطلب  

روز کتاب و کتاب خوانی.  

روز کتاب و کتاب خوانی,بر تمام عزیزان اهل کتاب و مطالعه مبارک.
انشااله که ما با مطالعه کتب مفید بتونیم,سطح دانش و آگاهی خودمون رو,در مورد مسائل مختلف زندگی بالا ببریم.
ما در روز وقت زیادی رو,صرف وسائل ارتباط جمعی مختلف مثل:موبایل میکنیم,پس حداقل سعی کنیم یه مقدار از وقت خودمون رو هم,به مطالعه کردن اختصاص بدیم,که برای ما مفیده و ضرری هم نداره.

ادامه مطلب  

اهميت و جايگاه کتاب و کتابخواني از منظر مقام معظم رهبري  

کتاب مقوله بسیار مهمی است. البته من به کارهای هنری و تصویری- تلویزیون، سینما، یا این قبیل چیزها-خیلی اعتقاد دارم. اما کتاب نقش مخصوصی دارد. جای کتاب را هیچ چیزی پر نمی کند. کتاب را باید ترویج کرد... مردم باید به کتابخوانی عادت کنند و کتاب وارد زندگی بشود.
کتاب خریدن، باید یکی از مخارج اصلی خانواده محسوب بشود. مردم باید بیش از خرید بعضی از وسایل تزئیناتی و تجملاتی مثل این لوسترها و میزهای گوناگون و مبل های مختلف و پرده ها و این قبیل چیزها به کتاب

ادامه مطلب  

کارهای هفته کتاب  

برپایی نمایشگاه کاریکاتور کتاب  با موضوع  شبکه های اجتماعی درمقابله با کتاب   نمایشگاه کاریکاتوری  در ایام هفته کتاب در کتابخانه با چند عنوان کاریکاتور برگزار گردید  که برروی موضوع غلبه شبکه های اجتماعی بر کتاب متمرکز بود.    

ادامه مطلب  

دیل کارنگی  

امروز زادروز تولد دیل کارنگی، ادیب و نویسنده آمریکایی است و بهانه ای شد برای معرفی کتاب آیین زندگی ایشان که کتاب موثر برای کسانی که نگرانی شغلی یا هر چیز دیگری در زندگی شان دارند می توانند روی این کتاب حساب کنند.
ویژگی این کتاب این است که از مفاخر بزرگ و مشهور جهان از حافظ و خیام تا ادیسون و سر ویلیام اوسلر که راز موفقیت شان در این کتاب آمده است.
کتاب خواندنی است.
به قول سر ویلیام اوسلر : هر روز برای همان روز زندگی کنید.

ادامه مطلب  

270  

یکی از افسانه های شخصی خلاصه می شود در "کتاب".دوست دارم آنقدر کتاب داشته باشم که کتابخانه کوچکم از کتاب منفجر شود."عقائد یک دلقک"،"بابا لنگ دراز"،"چه کسی پنیر مرا جابه جا کرده؟!"،"هشت کتاب"،"یازده دقیقه"،"دوستش داشتم".همه این ها را به تازگی از نمایشگاهی با هزاران شوق گرفته ام.فقط منتظرم زمان کش بیاید تا یکی یکی اش را قورت بدهم.
نوک قله،لب دریا ،روی تاب در دل طبیعت کتاب بخوانم.آنقدر بخوانم تا روحم سیراب شود.

ادامه مطلب  

کتاب آوریل شکسته  

یه مدتی از کتاب دور بودم یعنی یک ماه،ولی با یه کتاب خوب دوباره برگشتم.
کتاب آوریل شکسته نوشته ی اسماعیل کاداره 
یه رمان با نگاهی جالب...من که سر ذوق اومدوم و از کاداره خوشم اومد شاید برم سراغ کتاب های دیگه اش...
یه رمان با موضوعی هولناک و عمیق و شاید در آخر مثل دختر تو رمان یه جوریایی مسخ فضای رمان بشید... 

ادامه مطلب  

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی  

اشاره
روز بیست و چهارم آبان ماه، آغاز هفته کتاب و کتاب خوانی است. در این هفته، با اجرای برنامه هایی که به وزش نسیم معرفت از سوی دریای کتاب و معانی ناب به سمت اندیشه همگان می انجامد، می کوشیم تا به تقویت فرهنگ مطالعه و گسترش سطح آگاهی های عمومی مدد رسانیم.
کتاب، دروازه ای به سوی جهان گسترده دانش و معرفت است و ارائه کتاب های خوب، یکی از بهترین ابزارها برای به کمال رساندن انسان هاست و کسی که در این دنیای زیبا به زندگانی می پردازد، نمی تواند با دنی

ادامه مطلب  

کتاب بزرگ  

امروز در تاریخ ۳/۹/۹۵ بعد از نوشتن زیرساخت کتاب به طور رسمی شروع به نوشتن کتاب بزرگ نمودم.
این کتاب که با فلسفه شروع می‌شود به روان شناسی می‌پردازد و در پایان با جامعه شناسی کلی تکمیل میشود
در این کتاب سعی شده که با نوآوریهای فراوان در عرصه‌ی علم (فلسفه،روان‌شناسی،جامعه‌شناسی) به فرمولی کردن آنها دست بزنیم که در نوع خود جالب و یگانه هست.
امید فراوانی هست که در آینده‌ی یکی دو ساله به پایان برسد.
البته با تکمیل زیرساخت کتاب بختیاری که به صور

ادامه مطلب  

اهدای 150 جلد کتاب توسط اعضا به کتابخانه عمومی شهید باهنر سرابله  

70 جلد کتاب توسط  خانم پرویزی و 50 جلد کتاب توسط آقای شهرام حاتم نیا و 30 جلد کتاب توسط سرکار خانم عبدالهی که از اعضای کتابخانه هستند به کتابخانه اهدا شد. که هدف خود را زنده کردن فرهنگ اهدای کتاب و ارتقای سطح مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی عنوان کردند. 

ادامه مطلب  

روزهای هفته کتاب  

شنبه 22 آبان ماه ، اولین روز هفته کتاب با عنوان «کتاب، قرآن، ولایت و ارزش‌های علوی» و با پیام «قرآن، کتاب بیداری»؛
یکشنبه 23 آبان‌ماه با عنوان «کتاب، ترویج کتاب‌خوانی و اهدای کتاب خوب» و با پیام «سیر مطالعاتی برای تعالی فکر و اندیشه»؛
دوشنبه 24 آبان‌ «کتاب، کتابداران و تجلیل از پدیدآورندگان و اصحاب نشر» و با پیام «خادمان کتاب، طلایه‌داران جهاد علمی»؛
سه شنبه 25 آبان‌ماه روز «کتاب، رسانه‌ی فرهنگ، اساس تعلیم و تربیت» و با پیام «انس با کتاب

ادامه مطلب  

برپایی نمایشگاه کتاب به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در کتابخانه های عمومی شهرستان شهربابک  

رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان شهربابک با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی از برپایی نمایشگاه کتاب با هدف ترویج فرهنگ مطالعه در این شهرستان خبر داد.
حسن منگلی با بیان اینکه هیچ‌ یک از رسانه‌های مجازی نمی‌تواند جایگزین کتاب شود، اظهار کرد: کتاب تولید کننده فکر، اندیشه و آرمان است. این نمایشگاه برای ترویج فرهنگ مطالعه در سطح کتابخانه های شهرستان برپا شده است.
وی تصریح کرد: در این نمایشگاه بیش از ۱۵۰ جلد کتاب در قالب ۵۰ عنوان  بامضامین عاشور

ادامه مطلب  

100 کتاب موفقیت که باید خواند  

100 کتاب موفقیت که باید خواند


مطالعه و آموزش یکی از اساسی ترین راه ها در حین عمل و تلاش برای موفقیت می باشد،اکثر افراد دنبال کتاب هایی در زمینه موفقیت و آرامش در زندگی هستن و دنبال کتاب هایی می گردند که بتوانند تغییری در باورهای و زندگی خود ایجاد کنند این 100 کتاب پیشنهاد ما به شماست
از بین این کتاب  ها انتخاب بفرمایید و مطالعه کنید:
1) اسرار ذهن ثروتمند تی هارو اکر 
۲) کتاب چشم دل بگشا ؛کاترین پاندر
۳)کتاب قانون شفا ؛ کاترین پاندر
۴) کتاب قانون ت

ادامه مطلب  

برنامه های هفته کتاب  

دوستان درطی هفته کتاب برنامه های مختلفی اجراشد دراین کتابخانه که به شرح ذیل میباشند بازدیدمدارس ازکتابخانه وعضویت درکتابخانه بازدید مهدهای کودک قصه گوئی کارگاه آموزشی ادبیات بازدیدازمدارس وساماندهی دوکتابخانه آموزشگاهی درسطح شهر برگزاری جشن کتاب باهمکاری اداره ارشاد وآموزش وپرورش ومدرسه اسوه درمدرسه اسوه نشست کتابخوان نمایشگاه کتاب مسابقه نقاشی یارمهربان اهداکتاب به اعضافعال وکودکان کتب دوست اهدا کتاب به مدارس  ومعلمان 

ادامه مطلب  

برنامه های انجام شده در هفته کتاب 95  

  به لطف خدا فعالیتهای زیر در هفته کتاب کتابخانه کیاسر انجام شد 
   1- دیدار مسول کتابخانه با بخشدار بخش چهاردانگه  در هفته کتاب (و بیان فعالیتها و مشکلات کتابخانه)
    2- ارسال نامه از طرف کتابخانه  به رییس شورا شهر و پیگیری نیم درصد کتابخانه در آبان ماه و واریز 3000000ریال توسط شهرداری بابت بخشی از نیم درصد
3-نصب بنر هفته کتاب  در استند سر خیابان کتاب 
 

ادامه مطلب  

باقیات الصالحات  

اگر اهل کتاب هستید و خوب,  تخفیف 20-25 درصدی کتاب هم اشتیاق تون را برای خرید کتاب زیادتر می کنه, و صد البته توان عبور و مرور در هوای سمی تهران را دارید, می تونید از امروز(که گذشت) تا اول آذر از یک سری کتابفروشی های سطح شهر کتاب با تخفیف بخرید.
پیشنهادم اینه که اگر قصد خرید دارید بذارید برای آخر هفته که هوا انشالله کمی بهتر بشه.
 
پ.ن 1 : شهر کتاب جنب پارک ساعی و انتشارات بدرقه جوان نبش فاطمی دو نمونه دیده شده توسط خودم- البته ممکنه ازتون کارت ملی هم بخ

ادامه مطلب  

روز شمار هفته کتاب  

«ایران می‌خواند»هفته کتاب وکتابخوانی
روزهای بیست و چهارمین دوره هفته کتاب، به شرح زیر نامگذاری شده است:
دوشنبه 24 آبان 1395 با عنوان «کتاب و خانواده» و شعار «خواندن، چراغ امید در خانواده»
سه شنبه 25 آبان 1395 با عنوان «کتاب و دانشگاه» و شعار «خواندن، بنیان دانش»
چهارشنبه 26 آبان 1395 با عنوان «کتاب و رسانه» و شعار «خواندن، رسانه‌ای کهن»
پنجشنبه 27 آبان 1395 با عنوان «کتاب و کودک» و شعار «خواندن، آینده‌ای روشن»
جمعه 28 آبان 1395 با عنوان «کتاب و هنر» و ش

ادامه مطلب  

منابع بنده در گردآوری کتاب های تن تن  

 
بجز 3 کتاب ((تن تن در سرزمین شوراها)) که توسط خودم برای وبلاگ آماده کردم و دو کتاب دیگر ((تن تن در سرزمین پیکارگران)) و (( تن تن و هنر الفبا)) که منابعشان ذکر شد بقیه کتاب ها از کلوپ هواداران تن تن برای دانلود گذاشته شده بودند اگر پیرو فعالیت  و اخبار در زمینه کتاب های تن تن هستید می توانید به این ساین سری بزنید براین این کار می توانید به ادرس زیر بروید:
www.tintinfans.com

ادامه مطلب  

اطلاعیه نقد کتاب  

به اطلاعیه کلیه علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی می رساند در آستانه ی هفته کتاب 95، و به مناسبت افتتاحیه پایگاه نقد و بازخوانی کتاب ماهانه کتابخانه پیروزی، جلسه نقد و بازخوانی کتاب «ایراندخت» با حضور نویسنده کتاب و جمعی از نویسندگان و منتقدان منطقه برگزار می شود. از کلیه علاقه مندان دعوت می شود روز یکشنبه 17 آبانماه از ساعت 16-17 در محل کتابخانه پیروزی به هم رسانند.

ادامه مطلب  

شیرازی‌ها با تحویل کاغذ باطله کتاب دریافت کنند  

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی گفت: در این هفته نمایشگاه ویژه عرضه کتاب همراه با معاوضه کتاب و خرید کاغذ باطله در فرهنگسرای کتاب برپا شده است.ادامه خبر در:http://www.paperandwood.com/Fa/NewsItem/?nID=5856

ادامه مطلب  

وقتی از خانه حرف می زنم از چه حرف می زنم  

 
حنایی و من هر دو خوره کتاب هستیم. هر دو می توانیم ساعت ها در یک کتاب فروشی در سکوت کتاب بخوانیم و کتاب ورق بزنیم و خرید کنیم بدون ان که حوصله مان سر برود .به این دلیل هر دوی ما حجم زیادی کتاب را به این خانه اورده ایم با این که در اتاق خواب و هال نشیمن مان قفسه های کتاب داریم ولی کتاب های حنایی همه ان ها را پر کرده است و برای کتاب های من و باقی مانده کتاب های خودش جایی نمانده است. در نتیجه تصمیم گرفتیم که یک دیوار خانه را فقط قفسه کتاب اضافه کنیم ،

ادامه مطلب  

سخنان معصومین در مورد کتاب  

امام صادق علیه السلام : «دانش خود را بنویس و آن را در میان برادرانت منتشر ساز».
امام علی علیه السلام : «کسی که به کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد».
امام علی علیه السلام : «کتاب، بهترین گوینده و سخن ران است».
امام علی علیه السلام : «کتاب، بوستان دانشمندان است».
امام صادق علیه السلام : «کتاب هایتان را خوب نگه دارید که در آینده به آنها نیاز خواهید داشت».

ادامه مطلب  

نقد و بررسی کتاب کیمیاگر  

نقد و بررسی کتاب کیمیاگر پائولو کوئلیو
 
پائولو کوئلیو  نویسنده معاصر برزیلی است. رمان‌های او  به زبان های مختلف ترجمه شده است  که از میان آثار او کتاب کیمیاگر از محبوبیت بیشتری برخوردار شده است و جزو پرخواننده ترین کتابهای دهه های اخیر است.  این کتاب در سال ۱۳۷۹ به فارسی برگردانده و منتشر شد که پس از آن به تدریج تمامی آثار این نویسنده نیز ترجمه شده است.
کتاب کیمیاگر  کتابی فلسفی است که...

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1 
ورود به کانال تلگرام